WildBerries Vitosha Session

Най-паметните дни от зимния сезон са спонтанни, свързани с пудра и по възможност – осветени от ярко слънце. Преди няколко седмици се качихме на Витоша без особени очаквания, тъй като почти не беше валял нов сняг, София беше сива от смог, а курортите – заледени. Първоначалната ни цел беше да ударим горите на Бай Кръстьо, които са съжаление в последствие установихме, че са като бетон – рязкото затопляне и дъжд по ниските места ги бяха превърнали в ледена кора. 

Времето горе обаче беше приказно – малко след междинката на Драгалевски лифт мъглата изчезна и яркото слънчице ни подмами да се качим на по-високо. И тогава за пореден път установихме, че home mountain Витоша никога не ни е разочаровала. Склоновете по пътеката към Черни връх бяха покрити със свеж сняг и без никакви следи!

Витоша – Манол Чакалов

Останалата част от историята ще ви разкажем с невероятните снимки, които нашия фотограф Манол Чалъков ни нащрака. Още веднъж – тенкс, Мани! Беше славен ден! 🙂

Снимки: Манол Чалъков

www.manolchalakov.com 

Вижте още: Berry Weekend на шест планини и три държави

World Snowboard Day 2017 – Video